Wczytuję dane...

BATERIE ŁAZIENKOWE

Ich wybór warunkuje funkcjonalność łazienki, ale też ma wpływ na jej estetyczne walory. Baterie łazienkowe muszą pasować do stylizacji całego pomieszczenia, współgrać z wyglądem i wielkością umywalki oraz wanny. Nieodpowiedni jej wybór może negatywnie wpłynąć na wygodę mycia rąk czy kąpieli lub spowodować, iż woda będzie rozpryskiwać się na boki.
W ofercie naszego sklepu dostępne są baterie wannowe i umywalkowe. Występują w wielu wariantach, różnią się wyglądem, wielkością i sposobem montażu.

Baterie łazienkowe umywalkowe

Najprostsze i najbardziej klasyczne są baterie sztorcowe, które montuje się na umywalce. Mogą być jednouchwytowe, w których intensywność strumienia wody i jej temperaturę ustawia się za pomocą jednego uchwytu. Do łask wracają również baterie łazienkowe dwuuchwytowe, szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się modele w stylu retro. Z kolei bezuchwytowe to najnowocześniejsza opcja, występują w formie samozamykającej się i bezdotykowej.
Innym rodzajem armatury są baterie łazienkowe naścienne. Montuje się je natynkowo – wszystkie elementy są widoczne i podtynkowo – w ścianie zostaje ukryty korpus. Można również zdecydować się na baterie łazienkowe wolnostojące, instalowane niezależnie od umywalki, np. na blacie szafki.

Baterie wannowe

Występują w takich samych formach jak baterie łazienkowe umywalkowe. Można zatem zamontować w łazience baterie wannowe ścienne, sztorcowe lub wolnostojące. Dla wygody warto zdecydować się na baterie wannowe z prysznicem, aby uniknąć konieczności dodatkowych prac związanych z jego podłączeniem. Jeżeli planujesz wykorzystać wannę również jako prysznic, wybierz baterię z deszczownicą. Jest ona montowana na specjalnym wysięgniku z możliwością regulacji jej wysokości.
Baterie łazienkowe najczęściej występują w wersji chromowanej, pasują zarówno do łazienek nowoczesnych, jak też klasycznych. Moda na styl retro spowodowała rozpowszechnienie się armatury w innych kolorach – żółtego i różowego złota oraz brązu. Ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie chromu z innym kolorem.

Sortuj:
Wyświetl po produktów