Wczytuję dane...

Materace Wysokoelastyczne

Jak sen wpływa na nasze samopoczucie w ciągu dnia nie trudno nie zauważyć. Brak odpowiedniej ilości snu wiadomo - rozdrażnienie, spadek aktywności, ból głowy, mięśni, kręgosłupa. Aby wstać rano wypoczętym ważna jest nie tylko ilość, ale także jakość snu, a często jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Weźmy np. taki niewygodny materac. Nie dość, że nie pozwala nam zasnąć (godzinami potrafimy się wiercić, szukając odpowiedniej pozycji do snu), to dodatkowo rano wstajemy obolali. Jak to się przekłada na nasze samopoczucie, ci, którzy tego nie doświadczyli, należą do “wybrańców”. Materace wysokoelastyczne znacząco podnoszą komfort snu

Czym są materace wysokoelastyczne?

To nowa, lepsza wersja pianki poliuretanowej. Pianka wysokoelastyczna zwana HR ( z ang. High Resilience - wysokoodporna) z jakiej wykonane są materace wysokoelastyczne, dzięki swej budowie znacząco podnosi komfort snu. Mieszanina polioli polimerycznych z polimerami specjalnie oczkowanymi tworzy strukturę porowatą, mniej jednolitą, która lepiej podtrzymuje ciało, dodatkowo zapewniając odpowiednią przewiewność i wentylację materaca. Jest to bardzo ważna cecha w przypadku osób zmagających się z alergią i nadmierną potliwością. Wysoka elastyczność i sprężystość punktowa materaca, sprawia, że bardzo dobrze dopasowuje się on do naturalnych krzywizn szkieletu, jest odporny na wygniecenia, szybko wraca do pozycji pierwotnej. Materace wysokoelastyczne są doskonałym rozwiązaniem do łóżek dwuosobowych, ponieważ nacisk punktowy nie ma wpływu na tę część materaca, na której śpi druga osoba. Materace nowej generacji dodatkowo mają wyznaczone tzw. strefy twardości, czyli miejsca większego nacisku, gdzie twardość materaca jest dostosowywana do odpowiedniej części ciała. Materace wysokoelastyczne są konstrukcjami lekkimi, łatwo je przekręcać na druga stronę (jest to zalecane co 3-6 miesięcy w celu przedłużenia żywotności materaca).

Każdy materac wysokoelastyczny posiada niezależny pokrowiec

Pokrowiec na materac jest rzeczą istotną, ponieważ stanowi dodatkową ochronę przed zabrudzeniami i wilgocią, tym samym przedłuża żywotność materaca. Łatwy do zdjęcia, nadający się do częstego prania, przyjazny dla skóry, estetyczny, w takie pokrowce zaopatrzone są oferowane w naszym sklepie materace wysokoelastyczne. Łączenie pianki wysokoelastycznej z wkładami lateksowymi czy wełnianymi dodatkowo podnosi walory prozdrowotne produktów. Duży wybór materacy wysokoelastycznych (twardość, wielkość, konstrukcja), a także rozpiętość cenowa, zwiększa możliwości wyboru. Pamiętaj! Zdrowy sen, to dobre samopoczucie każdego dnia.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.